Dekspol logo

Dekspol to firma z całkowicie polskim, rodzinnym kapitałem. Zaczynaliśmy od dostaw polskiej dekstryny do produkcji kleju do papieru przeznaczonego do pakowania produktów spożywczych, stąd też nazwa firmy. Środki ochrony drewna produkujemy od 1995r. Pierwszym produktem naszej firmy był FIRESTOP - impregnat przeciw ogniowy, jednocześnie przeciw owadom oraz grzybom powodującym głęboki rozkład drewna. Nasz rozwój oparliśmy między innymi na badaniach i współpracy z jednostkami naukowymi jak Instytut Włókien Naturalnych, Instytut Techniki Budowlanej, Instytut Technologii Drewna, jak i z wieloma innymi instytucjami naukowymi. Wprowadzaliśmy kolejne technologie, co przełożyło się na dostawy profesjonalnych produktów miedziowych Dekolit, które zdobyły uznanie drzewiarzy w całej Polsce, ze względu na trwały kolor i skuteczność ochrony drewna narażonego na wymywanie, szczególnie programu ogrodowego przed szkodliwym działaniem korozji biologicznej.

Kolejne produkty to ochrona drewna konstrukcyjnego Wood Protector KD- bez zawartości metali-pełna ochrona drewna przed korozją biologiczną a przeznaczonego do montażu zarówno pod dach jak i narażonego na wymywanie.

Naszą gamę środków do drewna uzupełniły środki dekoracyjno ochronne Wood Protector zarówno na bazie wody-lazury jak i na bazie benzyny- lakierobejce.

Działalność naszej firmy to także doradztwo technologiczne. Dzięki niemu w kilku dużych tartakach nasza firma zamontowała autoklawy do ciśnieniowo-próżniowej impregnacji drewna, a w wielu innych wprowadziliśmy metodę wgłębnej impregnacji drewna w wannach do impregnacji.

Nasza firma jako producent jest łącznikiem między instytucjami naukowymi, które opracowują najnowsze, najbardziej skuteczne i obecnie najbardziej bezpieczne rozwiązania w ochronie drewna z ich odbiorcami zarówno przemysłowymi jak i detalicznymi. Przynosi to przedłużenie okresu użytkowania drewna, co przyczynia się do zmniejszania potrzeby wycinania drzew.

Nasza wiedza chemiczna przełożyła się także na ochronę i dekorację elementów budowlanych takich jak kostka brukowa, klinkier, piaskowiec czy kamień naturalny, dla których znajdziecie Państwo produkty pod marką Spectrum.

Jakość naszych wyrobów zawdzięczamy załodze, z której wieloletni staż większości pracowników w naszej firmie jest najlepszą gwarancją jakości procesów produkcyjnych opartych na Systemie Zarządzania Jakością ISO 9001.

Wejście Polski do Unii Europejskiej pozwoliło nam na skorzystanie z kilku dotacji unijnych, jak choćby do bieżącego projektu, który przy współpracy z polską uczelnią pozwoli nam na wprowadzenie nowego produktu do ochrony drewna na rynki europejskie.